Tango v Praze * TANGONEXION * Tango in Prague

TANGONEXION

CO NABÍZÍME?

Tanec jako cesta k sobě

TANGONEXION

Zkuste sami

TANGO LEKCE

Sídlíme v Praze, ale také cestujeme za prací

 Můžete se naučit nejpokročilejší techniku pro skutečnou improvizaci Argentinského tanga.
Můžete se také naučit choreografie!
Můžete si vybrat soukromé, částečně soukromé a skupinové lekce.
Využijte našich 20 let zkušeností s výukou po celém světě.
Víme, jak vám pomoci najít a rozvíjet svůj vlastní tanec!
More Info

SHOW MISTERIO DEL ANGEL

S Escualo Quintet a Annou Polívkovou

Misterio del Ángel: Tango Show

Jsme rádi, že můžeme ve spolupráci s úžasným  Escualo Quintet přinést novou inspiraci. Jako hosté tančí Anna Polívková a Michal Kurtiš
 Ke shlédnutí zde:
Naše show slouží na soukromých nebo veřejných místech.
Buďte připraveni zažít nové tango v jeho nejlepší podobě!
 Kontaktujte nás, vaše událost bude jedinečná!
More Info

TANGO EXPERIENCES

Setkat se s místními i mezinárodními tanečníky!

Osvoboďte svůj tanec a rozšiřte svoji vášeň!

Můžete tančit s fanoušky tanga v nejdůležitějších a přátelských komunitách tanga!

Navazujte každý rok mezinárodní přátelství a tancujte s místními profesionály v Buenos Aires.

To vám dá to, co potřebujete, abyste viděli, jak váš tanec pevně a rychle roste.
More Info
SOUSTŘEDÍME SE NA DETAIL A SKUTEČNÉ ZLEPŠENÍ
IMPROVIZACE

SOUSTŘEDÍME SE NA DETAIL A SKUTEČNÉ ZLEPŠENÍ

Svou techniku rozvíjíme a vyučujeme přes 20 let. Každoročně vystupujeme na předních milongách v Buenos Aires, kde své umění předvádějí přední zástupci aktuální tango scény. Tančíme tedy autentické tango, které ocení jak zasvěcení tango fanoušci, tak profesionálové.
NAŠE VÝUKA SPOČÍVÁ NA SOLIDNÍ METODĚ
METODA

NAŠE VÝUKA SPOČÍVÁ NA SOLIDNÍ METODĚ

Naši metodu neustále zdokonalujeme. Již 20 let pomáhá v rozvoji tance stovkám studentů doslova po celém světě. Naše metoda vám dá pevný základ a udá směr, díky němuž budete moci sami rozvíjet svůj tanec dál.
DO SVÉHO VLASTNÍHO VÝVOJE STÁLE INVESTUJEME
INVESTUJEME

DO SVÉHO VLASTNÍHO VÝVOJE STÁLE INVESTUJEME

Každý rok trávíme několik měsíců (2-7) v Buenos Aires. A z toho většinu času zaměřujeme na vlastní taneční a profesní rozvoj. Pravidelně trénujeme a vyměňujeme si nové poznatky s kolegy. To znamená, že vkládáme spoustu energie a také finančních prostředků do zdokonalování, a tak svým klientům nabízíme vždy ten nejkvalitnější produkt, což se týká jak lekcí, tak show. Při porovnávání cen našich lekcí je proto dobré mít tato fakta na paměti.

PŘIPRAVUJEME PRAVIDELNÝ STUDIJNÍ PROGRAM V BUENOS AIRES
BUENOS AIRES

PŘIPRAVUJEME PRAVIDELNÝ STUDIJNÍ PROGRAM V BUENOS AIRES

Tango expedice jsou jedním z velmi důležitých bodů našeho učebního programu. Tango expedice do Buenos Aires. Seminář, praktiky a milongy s místními poloprofesionálními tanečníky jsou jediným způsobem, jak získat reálný náhled na to, kde a jak se vaše tango nachází. Není nic lepšího!

JSME TANGO PÁR

Žijeme tangem společně: vzděláváme se, trénujeme, vyučujeme, vystupujeme, vytváříme projekty a samozřejmě tančíme pro radost. Dokážeme vám tedy předat ucelený pohled na tango a dát vám relevantní zpětnou vazbu tak, abyste se v tangu konstatně zlepšovali. A nalezli jeho zdroj přímo uvnitř vás.

PŘIPOJTE SE K NÁM JEŠTĚ DNE

Naším cílem je sdílet s vámi všechny naše taneční zkušenosti, abychom vám pomohli najít vaše tango. Nastavit pevné základy, na nichž můžete svůj tanec stavět donekonečna. Je to hodně ... ale je to jen začátek !!! Registrujte se zde!

PROČ ZVOLIT NÁS?

TANGONEXION

Objevte radost z tance a uvolněte svůj vnitřní rytmus v naší taneční akademii.

Our team at your service

TANGONEXION
Javier Director
Biography

Javier začal tančit tango v Buenos Aires v r. 1996, kdy bral hodiny u řady učitelů. V r. 1998 se setkal s Gustavem Naveirou stal se jedním z hrstky jeho tehdejších žáků. Díky pevným a hlubokým znalostem improvizační techniky brzy pochopil význam vědomého tréninku. Rozvoj této součásti tance se pro Javiera stal jedním ze základních stavebních kamenů. Umožnil mu najít svůj vlastní přirozený přístup k tangu, z něhož se vyvinul jeho osobitý taneční styl. Všechny tyto souvislosti výrazně přispěly ke zdokonalení Javierova tance a zvýšily efektivitu jeho výuky. Díky tomu jej již před 20 lety začaly oslovovat taneční školy a festivaly po celém světě. Tangonexion – tak pojmenoval Javier svou výukovou metodu a šíří ji přisvých cestách po světě i v Čechách.

Můžete ho aktuálně vidět na prknech Městských divadel pražských v inscenace Maria de Buenos Aires. Kde ztvárňuje jednu z hlavních postav Duendeho. Spolu s Patricií vyučovali a zasvěcovali celý team do tanga a celého jeho světa. A pro inscenaci vytvořili tango choreografie.

Patricie Director
Biography

Patricie je rozená tanečnice, která od dětství vystřídala řadu tanečních disciplín. Studovala v Barceloně poetiku těla Jacquese Lecoqa, po mnoho let byla přední členkou souborů Farma v jeskyni, spolupracovala také se Spitfire company, které jsou světově proslulé na poli fyzického(tanečního) divadla. Kromě Evropy Patricie pracovala v Mexiku, Argentině, Kolumbii, Brazílii a Peru, jakkoliv od r. 2004 se těžištěm její práce stalo tango. V r. 2011 získala Patricie nominaci na cenu Tanečník roku. Jako režisérka debutovala divadelně-tanečním představením Quilombo. V r. 2010 se stala profesionální tanečnicí tanga a přesídlila do Buenos Aires. Získala zde uznání v rámci místní tango komunity, kde poskytuje odborné konzultace. Překládá texty tangových skladeb proslulých lunfardem. Společně s Esqualo kvintetem vytvořili taneční představení Misterio del Angel, ve kterém hostuje Anna Polívková a Michal Kurtiš. Tančí také se sólisty jako jsou Radek Baborák nebo Ladislav Horák, FOK. Tančí v představení Tango ó Tango, aneb čekání na polární záři v režii Anny Polívkové. S Javierem Antarem, založili výukovou metodu a školu tanga, Tangonexion. 29.12.2021 měla premiéru inscenace Maria de Buenos Aires. Patricie byla přizvána režisérkou Lenkou Vagnerovou ke spolupráci. V průběhu zkoušení byla zaměstnána výukou tanga, překladem a výkladem libreta a lunfarda, dramaturgií a v neposlední řadě také choreografií tangových částí.

Mikuláš Teacher
Biography

Od té doby, co jsem tango objevil, se velmi rychle stalo nedílnou součástí mého života. A tak budu velmi rád, pokud vám budu moci tuto úžasnou novou “závislost” představit.
Tango je pro mě především o napojení – napojení na své vlastní tělo, na svého partnera a na ostatní na tanečním parketě.
Pojďme si tedy společně hrát a zkoumat, co tango znamená pro vás!

ZÍSKEJTE NOVÉ ARGENTINSKÉ TANGO

TANGONEXION
Když jsou obě těla v ose, není třeba použít sílu ani napětí. Síla a napětí jsou plýtváním energií, kontaminují pohyb, vyvolávají nepohodlí, snižují naše možnosti a vypadají křečovitě. Abychom však porozuměli hnutí, musíme nejprve pochopit klid a začít odtud. Teď a tady. Naše technika a metoda vám ukáže, jak hluboce lze pohybu a spojení porozumět a dosáhnout tak nesrovnatelně vyšší úrovně tance a kvality propojení s partnerkou/em.
Jak ve společenském tangu, tangu show(divadelní), nebo v tango-improvizaci je objetí to nedůležitější. Vždy máme na srdci objetí vroucné, příjemného lidského doteku. Objetí argentinského tanga není tuhá taneční pozice. To otevírá možnost každému, aby našel své vlastní objetí a začal budovat osobní styl. Jednou z mystických částí tanga je pro nás nacítítění partnerky/a, se kterým jsme v přítomném okamžiku v objetí.
Původní, tradiční (staré) tango je založeno na sekvencích, které byly vytvořeny podle toho, co přirozeně umožňovalo nesouměrné uzavřené objetí. Využíváme tradiční přístup, ale rozšiřujeme jeho možnosti a kvality. Naší vizí je vzájemné propojení v mikropohybech, což umožňuje nový stav vnímání a otevírá bezmezné improvizační schopnosti. Neuzavíráme se do forem. Rádi si hrajeme, objetí je v procesu vývoje a výzkumu, nejdůležitější je měkkost, přítomnost a pohodlí a prožitek.

Toto prohlášení v argentinském tangu odkazuje na větší zodpovědnost a hlubší pochopení obou rolí.
Každá role má svou taneční techniku. Její zvládnutí dodá oběma svobodu potřebnou k doplnění celého smyslu tohoto tance: složitého, ale zábavného; zábavné, ale zodpovědné; tradiční, ale inovativní; šťastné i smutné… Vypadá to že všechny protiklady se setkaly právě v tangu.

Tyto čtyři koncepty jsou základem moderního tanga a důvodem, že se tango za posledních 20 let tolik vyvinulo. Víme to, protože jsme byli u toho, u zdroje v Buenos Aires. Byli jsme mezi těmi, kteří se zúčastnili těchto seminářů, praktik a rozhovorů, v moment kdy vznikal tento nový systém. A nejen to. Zkoušeli jsme, sdíleli a rozvíjeli na základě tohoto nového systému, dokud jsme nenalezli vlastní a osobní tango; odtud jsme zaostřili a vyleštili a rozvíjíme se dále.

TANGONEXION

A serious Tango School & Tango Shows in the same institution is more than difficult to find.
Take advantage of this opportunity and join us to study tango!

Přejít nahoru